2 boeken ADHD ASS

WIN: een boek over ADHD of ASS om samen met je kind te ontdekken

2/09/2026
Mamabaas
Door Mamabaas

Hoe leg je aan een kind uit wat ADHD of ASS betekent? Zonder er meteen een halve cursus van te maken? Steven Gielis en illustratrice Louise Marie Leuwers maakten twee boeken die je niet vóór je kind leest, maar samen met je kind. 

Wat je ziet is maar een stukje van … ADHD en Wat je ziet is maar een stukje van … ASS combineren korte teksten met veel illustraties en herkenbare situaties. Je leest een stukje, kijkt samen, praat over wat herkenbaar is. En morgen misschien weer een stukje.

Die aanpak is niet toevallig interessant. ADHD en ASS komen vaak voor binnen dezelfde familie. Bij ADHD heeft naar schatting ongeveer één op de vijf ouders van een kind met ADHD zelf ook ADHD. Een lijvig handboek is dan niet voor elk gezin de handigste manier om informatie te verwerken.

Boeken op maat van het brein van je kind dus. En misschien ook een beetje van dat van jou.

Heel goed nieuws: vanaf 1 januari 2026 voorziet CM Gezondheidsfonds ook een terugbetaling voor psychodiagnostische onderzoeken naar AD(H)D en ASS bij kinderen en jongeren tot 18 jaar. Gezinnen kunnen daarbij tot 35% van de kostprijs terugbetaald krijgen, met een maximum van 350 euro per jaar. Voor leden met verhoogde tegemoetkoming loopt dat zelfs op tot 50% en maximaal 500 euro per jaar. 
Dat is voor veel gezinnen een belangrijke stap vooruit. Want ouders geven vaak aan dat niet alleen de wachtlijsten zwaar wegen, maar ook de financiële kost van een diagnostisch traject. Meer info over de voorwaarden en terugbetaling vind je op de website van CM Gezondheidsfonds

Samen met CM geven we 10 boeken weg

De winnaars worden eind september bekendgemaakt!

Bestsellers

Ongefilterd Moederschap: peuterchaos en knuffels

Ongefilterd moederschap: peuterchaos en knuffel

€ 19.99
Wie ziet Pixie

Wie ziet Pixie?

€ 19.99
cover Ontdek jouw talent als ouder

Ontdek jouw talent als ouder

€ 24.99

Meilleures ventes