mama kijkt met kindje naar fotoboek

In een dip omdat de zomer voorbij is? Deze tip maakt je blij

18/09/2025
Mamabaas
Door Mamabaas

De zomer met kleine kinderen… dat is: zand op de vreemdste plaatsen, ijsjes die sneller smelten dan je ze kan aflikken, en honderd keer “Mamaaaaa, kijk!” per dag. En het is óók: blote voetjes in het gras, chocomelkkusjes, en een peuter die denkt dat een opblaaskrokodil zijn nieuwe huisdier is. Chaos met een gouden randje.

Mijn tip? Maak een fotoboek. Echt.

kindje met fotoboek

Maar eerlijk? Zodra school, opvang en werk terug hun intrede doen, lijkt dat vakantiegevoel soms héél ver weg.

Ik heb voor het eerst een CEWE FOTOBOEK gemaakt met de foto’s van deze zomer. En dat is dus écht een aanrader. Terwijl ik de foto’s selecteerde, zat ik zelf al vertederd te kijken en te genieten van de herinneringen. En nu ligt er gewoon een boek in onze kast waar mijn dochtertje (3) nu elke avond even in wil bladeren voor het slapengaan.

De échte toppers? Voor mij waren dat de QR-codes, de sleeve én het papier.

En het leuke is: het hoeft niet bij foto’s te blijven. Dat eerste filmpje van onze kitten (die hier vlak voor de zomer is binnengerold en zich meteen gedroeg alsof hij het huis al jaren runt) blijft een favoriet. Of mijn zoontje van één, die voor het eerst met grote zus in dat veel te kleine plonsbadje zit. Normaal ben ik een eeuwigheid kwijt aan scrollen door mijn rommelige fotoarchief. Nu staat er gewoon een QR-code in het boek. Scannen. Kijken. Smelten. Repeat. 

meisje kijkt in fotoboek

En die sleeve? Dat is echt een life hack. Al die losse foto’s die anders ergens tussen oude tekeningen, bonnetjes en vergeten verjaardagskaarten belanden? Die hebben nu eindelijk een plek. Denk aan de verplichte pretparkfoto die vaak heel slecht is maar wel hilarisch! Of de polaroids die ik af en toe trek en dan nergens meer terugvind. Even voelt het alsof ik alles onder controle heb. No worries, dat gevoel duurt niet lang :-).


En het papier? Een tip, thank me later: ik koos voor mat fotopapier. Dan zie je minder snel de vette vingertjes van de kindjes. 
 

Kleine kinderen, grote uitspraken

Het boek maken was trouwens verrassend makkelijk. Je selecteert foto’s, kiest een sjabloon (maak zeker ruimte voor die ene panoramafoto, je weet wel, die zeldzame waar iedereen op staat en niemand huilt) en je kan ook bijvoorbeeld quotes toevoegen. Ik heb er de grappigste uitspraken van mijn dochter bijgeschreven. Zoals: “Ik heb honger, maar niet voor eten.” Of “Ik wil later een hond worden.” Dat soort dingen, die wil je gewoon niet vergeten :-). En nu staan ze daar. In een boek dat ik wél terugvindt.

kindje met mama in fotoboek kijkend

Dus ja, de zomer is voorbij. Maar het CEWE FOTOBOEK verzacht toch wel de pijn! 

Ook zin om je zomer vast te houden? Hier vind je inspiratie om je eigen vakantieboek te maken.

Deze blog is tot stand gekomen in samenwerking met CEWE. Meer lezen over ons advertentiebeleid kun je hier.